Oldskauti

Skauting dospělích

Skauting dospělých je specifickou generační formou skautingu – celosvětově rozšířeného hnutí výchovy mládeže. U nás – ale i v některých dalších zemích – je pro skauting dospělých užíváno také tradiční historické pojmenování oldskauting.

Působení dospělých ve skautingu je třeba vnímat v návaznosti na skautskou výchovu mládeže a jejich prolnutí s celým hnutím. Všechny skauty, bez rozdílů národností, věkových skupin či programových odlišností, spojují ideové základy celého hnutí ve světě – shodný skautský slib a zákon a principy povinnosti k sobě samým, bližním, vlasti, přírodě a celému lidskému společenství.

V Jaroměři funguje skauting dospělých na úrovni setkávání a pomoc s výchovou nové generace. Oldskauti často pořádají nejrůznější zážitkové i vzdělávací akce jak pro své vrstevníky, mladou generaci tak i širokou veřejnost.